بهترین آموزشگاه زبان اصفهان با آدرس و هزینه


در این مقاله لیست بهترین آموزشگاه زبان اصفهان گردآوری شده است. روش کار ما بر اساس پارامترها و استانداردهایی است که در ابتدا توضیح می‌دهیم. پس از آن هر آموزشگاه طبق پارامترهای ارائه شده مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

1.مدیر آموزش

اولین و مهمترین پارامتر برای قرار گرفتن یک موسسه در لیست بهترین آموزشگاه زبان اصفهان داشتن سمت "مدیر آموزش" است. اشتباه نکنید! نقش «مدیر آموزش» با «مدیر آموزشگاه» کاملا متفاوت است. وظیفه‌ی مدیر آموزش تدوین و نظارت بر ساختار آموزشی است، در حالی که مدیر آموزشگاه وظایف مالی و اداری مجموعه را بر عهده دارد.

مدیر آموزش زبان در بهترین آموزشگاه زبان در حال طراحی برنامه آموزشی

بر اساس تحقیقاتی که ما انجام داده‌ایم، بسیاری از آموزشگاه‌های زبان این استاندارد را رعایت نکرده‌اند و "مدیر آموزشگاه" به صورت ناقص وظایف "مدیر آموزش" را بر عهده گرفته است. ما در تحلیل کیفی موسسات آموزشی این مورد را مورد توجه قرار داده‌ایم.

2.سیستم آموزش زبان

فرآیند یادگیری زبان مانند یک پازل است که از قسمت های مختلفی تشکیل شده است و این قسمت ها باید به درستی کنار هم قرار گیرند. مجموعه منسجم این قسمت ها را سیستم آموزش زبان می نامند که مهمترین آنها به شرح زیر است.

a.ترکیب کتابهای آموزش زبان

هر ساله کتاب های زیادی توسط ناشران جهانی منتشر می شود که هر کدام روش و سبک خاص خود را دارند. موسسه ای که می خواهد در لیست بهترین آموزشگاه زبان اصفهان قرار گیرد نمی تواند به کتاب های یک انتشارات خاص بسنده کند. چرا؟؟ زیرا زبان آموزان در طول تحصیل به تنوع و سبک های آموزشی متفاوت نیاز دارند. به همین دلیل لازم است مدیر آموزش از ترکیب مناسبی از کتاب های متفاوت اما مکمل استفاده کند.مدیر آموزش در حال ترکیب کردن کتاب ها و آزمون های مختلف برای مدیریت بهترین آموزشگاه زبان است.

b.تدوین برنامه‌ی تدریس

در هر جلسه آموزشی مدرس و زبان آموزان باید دقیقا بدانند که چه وظایفی دارند و مدیر آموزش چه پیشرفتی از آنها انتظار دارد. این برنامه‌ها باید بین کتاب‌ها و محصولات آموزشی که هر کدام ناشر مستقل خود را دارند، هماهنگی و انسجام ایجاد کند.

c.تدوین نظام آزمون و ارزشیابی

یکی دیگر از شرایط ما برای تهیه لیست بهترین آموزشگاه زبان اصفهان، بررسی کیفیت آزمون و ارزیابی آن موسسه است. طراحی سیستم آزمون گام به گام سازگار با کتاب‌ها و پلن آموزشی کاری حرفه‌ای است که افراد عادی نمی‌توانند کیفیت آن را در ظاهر موسسه بسنجند.

به طور کلی طراحی و توسعه یک سیستم آموزشی خوب نیازمند نگاه مسئولانه است و از آنجایی که این موضوع ماهیت کیفی دارد و به چشم نمی آید، مورد بی توجهی بسیاری از آموزشگاه های زبان قرار گرفته است. در همین راستا سعی کرده ایم با طراحی و به روز رسانی مستمر «سیستم آموزش زبان پرستو» برای خود و سایر همکاران به این نیاز پاسخ دهیم.

جهت آگاهی از "سیستم آموزش زبان پرستو" به لینک تخصصی آن مراجعه فرمایید.

3.آزمون تعیین سطح

آزمون تعیین سطح مشخص می کند که فراگیر باید از کدام یک از مراحل تعریف شده در سیستم آموزشی شروع به یادگیری کند. این آزمون در 3 حالت ضروری است.

1. زبان‌آموز بخواهد تغییر آموزشگاه دهد.
2. زبان‌آموز در فرآیند آموزش مردود شود.
3. زبان‌آموز از یک گروه سنی پایین‌تر وارد گروه سنی بالاتر شود.

یکی از مشکلات رایج در ثبت‌نام زبان‌آموزان، نارضایتی آنها از نتایج آزمون تعیین سطح است. به عنوان مثال، فردی را در یک سیستم آموزشی معیوب تصور کنید که به عنوان زبان‌آموز سطح بالا شناخته می شود. اگر چنین فردی در آزمون تعیین سطح پرستو شرکت کند در مراحل پایین تری قرار می گیرد.

آزمون تعیین سطح برای ورود به بهترین آموزشگاه زبان

مراکزی که در لیست بهترین آموزشگاه زبان اصفهان قرار می‌گیرند، به هیچ عنوان نتایج آزمون تعیین سطح را نادیده نخواهند گرفت، حتی اگر متقاضیان در برابر این نتایج مقاومت کنند.

4.تیم برگزاری آزمون

در بخش‌های قبلی مبحث طراحی آزمون را توضیح دادیم، در این بخش به موضوع برگزاری آزمون می‌پردازیم. بهترین آموزشگاه زبان اصفهان آزمون را از طریق تیم برگزاری آزمون اجرا می‌کنند. چرا که می‌خواهند نتیجه‌ی کار خود را به طور دقیق ارزیابی کنند. با این حال، در تحقیقات ما مشخص است که اکثر موسسات برگزاری آزمون را به مربیان همان کلاس واگذار می کنند که نتایج آن اصلا قابل اعتماد نیست.

a.آزمون شفاهی

آزمون شفاهی بهترین فرصت برای مدیر آموزش است تا بر اساس اصول سیستم آموزشی از پیشرفت تحصیلی زبان آموزان مطمئن شود. از آنجایی که معلمان و دانش آموزان می دانند که در پایان ترم، عملکرد آنها به دقت ارزیابی می شود، برای رسیدن به اهداف مورد انتظار تلاش کافی را انجام خواهند داد.

b.آزمون کتبی

همانطور که گفته شد آزمون کتبی مجموعه ای از سوالات است که در ساختار سیستم آموزش زبان از قبل طراحی شده است. آزمون کتبی توسط مدرسان زبان و زیر نظر کادر مدیریت برگزار می شود، اما مدیر آموزش برای اطمینان از صحت آن، مواردی را به صورت تصادفی انتخاب و مجددا بررسی می کند.

5.پارامترهای دیگر

تا این قسمت از مقاله سعی کردیم مهمترین پارامترهای کیفی بهترین آموزشگاه های زبان را توضیح دهیم. پارامترهای دیگری هم هستند که در اولویت های بعدی قرار دارند و ما فقط آنها را فهرست می کنیم.

 1. نگهداری سوابق آموزشی
 2. حمایت جبرانی از زبان آموزان ضعیف
 3. فضا و امکانات کلاس
 4. تراکم جمعیت کلاس زیر 12 نفر
 5. چیدمان صندلی به صورت گرد
 6. فضای دلنشین آموزشگاه
 7. تکریم ارباب رجوع
 8. مبلغ شهریه

6. لیست بهترین آموزشگاه زبان اصفهان

در این پاراگراف مخواهیم لیست بهترین آموزشگاه زبان اصفهان بر اساس پارمترهای تعریف شده را معرفی کنیم. برای مشاهده توضیحات هر آموزشگاه زبان بر روی لینک آن کلیک کنید.

 1. آموزشگاه زبان پرستو
 2. آموزشگاه زبان سفیر گفتمان
 3. آموزشگاه زبان ره‌آورد